31.05.2017 r. odbył się szkolny konkurs chemiczny „Chemia w życiu codziennym”.

Konkurs chemiczny
„ Chemia w życiu codziennym”

W dniu 31 maja 2017 r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Chojne odbył się  szkolny konkurs chemiczny „Chemia w życiu codziennym”. Celem konkursu było motywowanie uczniów do poszerzania swoich wiadomości, mobilizowanie do samodzielnej, systematycznej pracy oraz popularyzowanie i rozwijanie zainteresowań chemicznych. W  konkursie udział wzięło 15 uczniów z klas pierwszych i drugich liceum i technikum.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. Test zawierał 40 pytań, które dotyczyły zagadnień takich jak: skały i minerały, przeróbka wapieni, gipsu i kwarcu, gleba, źródła energii, chemia środków czystości, chemia w żywności, chemia leków oraz  odzież i opakowania.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Patrycja Radtke ( kl. I b LO) oraz Ryszard Wójcik ( kl. I d LO)
II miejsce: Daria Tyrka ( kl. II TŻ)
III miejsce: Ada Kaniewska ( kl. I d klasa 1 d LO)

Zwycięzcom gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w przyszłym roku. Uczestnicy konkursu otrzymają pochwały, a na zwycięzców czekają nagrody książkowe.

Organizator konkursu
mgr inż. Justyna Sumara