31.12.2020 r. – otrzymaliśmy piękne prezenty pod choinkę w postaci sprzętu komputerowego i ochronnego przez COVID-19.

Koniec roku 2020 przyniósł  Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie nadzwyczajny prezent w postaci dużej liczby wysokiej jakości sprzętu komputerowego oraz ochronnego przed COVID-19.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie Adriana Salamończyk wraz z pracownikami od wielu lat podejmuje działania, w celu pozyskania  finansowych środków unijnych i krajowych, m.in. na systematyczne doposażanie szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne.  Szkoła realizuje projekty z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, programu Erasmus+ i Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Ostatnie działania ukierunkowane były przede wszystkim na doposażenie szkoły w sprzęt komputerowy i ochronny w związku z trwającym stanem epidemicznym COVID-19 i zdalnym nauczaniem, wspierające uczniów i nauczycieli w kształceniu na odległość oraz rozwijaniu kompetencji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także zapewniające bezpieczeństwo.

W wyniku podpisania przez dyrektora szkoły umowy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK), będącą operatorem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), uczniowie i pracownicy mają dostęp do szerokopasmowego Internetu lub do usługi LTE (bezprzewodowy dostęp do Internetu). OSE przekazała szkole nieodpłatnie 4 Szkolne Pakiety Multimedialne, tj. 100 tabletów wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu, oprogramowaniem, etui, bezprzewodową klawiaturą i rysikiem o wartości ponad 97 tys. zł.

W ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna tablica”, szkoła otrzymała 6 tablic interaktywnych z projektorami i sounbarami oraz 14 laptopów, dofinansowanych kwotą 56 tys. zł.

W celu zapobiegania skutkom pandemii COVID-19 oraz ochrony uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, w ramach realizowanego przez Powiat Gryfiński  projektu grantowego „Pomorze Zachodnie – Bezpieczna Edukacja”, szkoła otrzymała  72 przegrody stanowiskowe do przeprowadzania egzaminów zawodowych i maturalnych, 5 przegród nabiurkowych, 7 stacji bezdotykowych do dezynfekcji rąk, termometry bezdotykowe oraz zapas płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni.