4.01.2019 r. odbył się etap okręgowy XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

XI Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej etap okręgowy

W dniu 4 stycznia 2019 r. w Szczecinie odbył się etap okręgowy XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu oraz Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego.

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych i pobudzanie ambicji zawodowych uczniów. Naszą szkołę, w tegorocznej edycji Olimpiady, reprezentowały uczennice klasy III  TH Wiktoria Borowiec i Klaudia Matuszczyk.

W rywalizacji wzięło udział 18 uczniów z 10 szkół województwa zachodniopomorskiego. Uczestnicy zmagali się na teście z 60 pytaniami z zakresu m.in.  „hotelarstwa XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”. Zagadnienie to stanowiło temat przewodni tegorocznej Olimpiady.

Do etapu centralnego w Kołobrzegu przeszło 30 najlepszych uczniów, wyłonionych ze  wszystkich 9 okręgów w Polsce. Niestety uczennice z naszej szkoły nie dostały się  do  dalszego etapu. Test dla większości uczniów okazał się wyjątkowo trudny.

Dziękuję uczennicom za zaangażowanie w przygotowaniach do olimpiady i życzę samych sukcesów.

Opiekun:

mgr inż. Bianka Małysz – Lewandowska