4.05.2022 r. wyróżnienie w konkursie “Poszukiwacze smaków”.

IX edycja  konkursu  „Poszukiwacze smaków”

Konkurs „Poszukiwacze smaków”, organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty,  skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest między innymi poszukiwanie produktów /potraw charakterystycznych dla  danej rodziny, miejscowości czy regionu; kultywowanie tożsamości regionalnej; pielęgnowanie kulinarnych więzi międzypokoleniowych. Młodzież musiała udokumentować lokalne tradycje kulinarne poprzez ich wyszukiwanie np. w rodzinnych dokumentach, pamiątkach, zdjęciach, literaturze, rozmowach z rodzicami, dziadkami. Jednym z punktowanych elementów konkursu było przedstawienie na zdjęciu walorów estetycznych produktu lub potrawy, co było zachętą do wspólnego gotowania z rodzicami, dziadkami, czy też podpytywania o rodzinne tradycje.

Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział Nikola Hołota, uczennica klasy 3HŻp. Przygotowała  tort bezowy z owocami wg rodzinnej procedury, za który otrzymała pierwsze wyróżnienie.

mgr inż. Małgorzata Zarzycka