4.06.2018 r. uczniowie kl. II TI przystąpili do egzaminu o Certyfikat IT Essentials.

Uczniowie technikum informatycznego zdobywają

Certyfikaty Akademii CISCO

Uczniowie klasy II technikum informatycznego w tym roku szkolnym uczestniczyli w  Akademii CISCO, realizując IT Essentials PC.

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do  bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach np.  serwisanta czy asystenta help desk.

W dniach 4 i 7 czerwca 2018 r. uczniowie przystąpili do egzaminu, po zdanym egzaminie otrzymają Certyfikat IT Essentials.

Certyfikat IT Essentials to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie. Potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco.

Certyfikat IT Essentials zapewnia:

– podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,

– posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,

– poprawę zawodowych perspektyw i mobilności.

Podczas zajęć uczniowie mieli dostęp do materiałów i programów, m.in.:

– CISCO VIRTUAL DESKTOP – Symulator komputera stacjonarnego;

– CISCO VIRTUAL LAPTOP – Symulator komputera mobilnego;

– CISCO PACKET TRACER – Zaawansowane narzędzie do budowy i symulacji sieci komputerowych.

Kamila Góra CISCO

CISCO jest największym na świecie producentem profesjonalnych rozwiązań sieciowych i  zarazem ośrodkiem szkolącym w zakresie sieci komputerowych. Fakt ten stwarza ogromne możliwości rozwojowe uczniów naszej szkoły i zwiększa ich szanse na rynku pracy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJĘ i życzę dalszych sukcesów. 🙂

Instruktor Akademii CISCO