4.10.2018 r. odbyły się warsztaty integracyjne dla uczniów mieszkających w internacie.

Warsztaty integracyjne dla uczniów mieszkających w internacie

„Twoje założenia są Twoimi oknami na świat.

Wyszoruj je od czasu do czasu, inaczej nie przejdzie światło.”

[I. Assimov]

Co sprawia, że otwieramy nasze wewnętrzne okna na świat innych?. Co powoduje, że  współpraca w grupie daje nam radość i potrzebę bycia z drugim człowiekiem? Na  te  pytania postanowiliśmy odpowiedzieć, organizując warsztaty integracyjne dla uczniów mieszkających w internacie, które odbyły się 4 października 2018 r.

Każdy z nas chce być dostrzeżony i doceniony przez otoczenie, w którym przebywa i  kiedy niespełnione są te pragnienia czujemy się odizolowani i osamotnieni. Szczególne znaczenie ma to w grupach rówieśniczych, gdzie dążyć należy do tego, aby osoby przebywające w tej grupie poznały się bliżej i wyrobiły u siebie potrzebę akceptacji i  zrozumienia. Organizując warsztaty integracyjne dajemy uczniom możliwość wzajemnego poznania się i wspólną zabawę, nawiązywanie kontaktów i wspólne przeżywanie radości. Nasze warsztaty uczą nas wzajemnej akceptacji, tolerancji, empatii, poprawiają atmosferę w  internacie i sprzyjają powstawaniu nowych przyjaźni.

Realizując powyższe założenia nasza wspólna zabawa polegała na spontaniczności, zdobyciu poczucia bezpieczeństwa, otwarciu się na innych, a przede wszystkim graliśmy w  jednej drużynie, gdzie wszyscy byliśmy ZWYCIĘZCAMI!

Dziękuję wychowankom za wspólną zabawę, za czas spędzony na wzajemnym poznaniu, za aktywny udział w warsztatach, uśmiech, wspaniałą współpracę i kreatywną zabawę. Niech pobyt w internacie będzie czasem, który pozwoli Wam na systematyczną naukę, wzajemną pomoc i szacunek.

mgr Dorota Szwiec