4.10.2020 r. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięli udział w finale akcji charytatywnej na rzecz Pana Grzegorza Jędrzejczaka.

Finał akcji charytatywnej dla Grzegorza

4 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły, ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, wzięli udział w finale akcji charytatywnej na rzecz Pana Grzegorza Jędrzejczaka, który zmaga się z nowotworem. Akcja odbyła się na stadionie miejskim w Chojnie.

Głównym organizatorem i koordynatorem akcji było Centrum Kultury w Chojnie. Większość firm i instytucji z naszego regionu wzięło udział w finale. Lokalne szkoły miały swoje stoiska, gdzie sprzedawano własnoręcznie wykonane przedmioty, odbyły się licytacje podarowanych fantów. Nasi uczniowie obsługiwali grilla, stoisko z fantami oraz zbierali do  puszek datki od przybyłych na festyn mieszkańców gminy. Również nauczyciele z naszej szkoły wsparli akcję. Oprócz zbiórki pieniędzy, upiekli ciasta, brali udział w drużynowym turnieju piłki nożnej. Na festynie było mnóstwo atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Cheerleaderki zaprezentowały świetny układ taneczny. Dzieci mogły pobawić się na zamkach dmuchanych, każdy mógł skosztować pysznego ciasta, grillowanej kiełbasy i kaszanki oraz  kupić sobie jakąś drobnostkę. Pieniądze zostały przekazane na leczenie Pana Grzegorza. Według wstępnych informacji, podanych przez Centrum Kultury w Chojnie, uzbierano ponad  40 000 złotych. Bardzo dziękuję za udział i zaangażowanie członkom Szkolnego Klubu Wolontariusza – na Was zawsze można liczyć.

Julia Konsik, kl. 3 bd LO

Opiekun SKW Aneta Żurawska