4.10.2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

[autor nieznany]

Światowy Dzień Zwierząt

4 października 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego wydarzenia, organizując zbiórkę karmy i akcesoriów dla  zwierząt ze schroniska „Psijaciele” w Chojnie. Organizatorem zbiórki był Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza. Zbiórka trwała od 4 do 11 października 2021 r.

Cała społeczność szkolna bardzo zaangażowała się w zbiórkę, co potwierdziła ilość przyniesionych darów dla naszych małych przyjaciół. Oprócz karmy, zebraliśmy koce, poduszki, ręczniki oraz zabawki. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest wsparcie schroniska, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym. Każda najmniejsza pomoc jest  bezcenna.

14 października 2021 r. wszystkie podarunki zostały przekazane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz opiekunów mgr  inż.  Izabelę Barylską i mgr Dorotę Szwiec do schroniska „Psijaciele” w Chojnie.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym wydarzeniu. Po raz kolejny doświadczyliśmy jak wielkie macie serca. Liczymy na dalszą współpracę.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

mgr Dorota Szwiec