4.12.2017 r. pierwszy dzień prelekcji uczniów klas I LO i I BI w banku Pekao SA i Banku Spółdzielczym.

Prelekcje klas I LO i I BI w chojeńskich bankach

W dniach 4 i 7 grudnia 2017 roku uczniowie klas I Liceum Ogólnokształcącego oraz klasy I TB/TI, w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości, uczestniczyli w prelekcjach przygotowanych przez przedstawicieli lokalnych banków. Aktualną tematyką zajęć z podstaw przedsiębiorczości są właśnie banki komercyjne, więc wizyta w placówkach okazała się doskonałą lekcją współczesnej bankowości.

Celem wizyt było poznanie zasad funkcjonowania banków, poznanie ich kondycji i oferty. Dzięki uprzejmości pani Anny Małysy – dyrektor banku Pekao S.A. i dzięki panu Piotrowi Stafiejowi – prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Chojnie, uczniowie mieli możliwość bezpośrednio poznać oferty banków.

Szczególnie ciekawe okazały się propozycje obu banków skierowane do młodych osób. Młodzież już od 13 roku życia może posiadać własne konto w banku z pełnym dostępem do bankowości elektronicznej i kartą płatniczą. W dobie pieniądza elektronicznego bardzo istotne jest, aby jak najszybciej umieć korzystać z bezgotówkowej formy obrotu pieniędzmi.

Opiekunowie:

mgr Edyta Daszkiewicz