4.12.2019 r. uczniowie klasy 2 d LO o kierunku przyrodniczym z elementami kryminalistyki wzięli udział w zajęciach dydaktycznych w Instytucie Biologii na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Zajęcia kl. 2 d LO w Instytucie Biologii na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

4 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 2 d LO o kierunku przyrodniczym z elementami kryminalistyki wzięli udział w zajęciach dydaktycznych w Instytucie Biologii na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Zajęcia, mające na celu poszerzanie zagadnień z biologii sądowej i kryminalistyki, przeprowadziły Panie dr Ewa Filip i dr Magdalena Achrem. Panie omówiły budowę włosa oraz dzięki zastosowaniu mikroskopu optycznego wyjaśniły: jak rozpoznawać jego  morfologię. Każdy miał możliwość wykonania preparatu z własnego włosa, obejrzeć go  pod  mikroskopem i dokonać analizy jego budowy.

nauczyciel biologii

mgr Agnieszka Pawlaczyk