4 – 5.12.2018 r. uczniowie klasy II b LO z wizytą w Banku Spółdzielczym w Chojnie i Powiatowym Urzędzie Pracy w Gryfinie filia w Chojnie.

Uczniowie klasy II b LO z wizytą w Banku Spółdzielczym
i Powiatowym Urzędzie Pracy w Gryfinie filia w Chojnie

W dniach 4 i 5 grudnia 2018 r. uczniowie klasy II b LO, w ramach realizacji podstawy programowej z ekonomii w praktyce, odwiedzili Bank Spółdzielczy w Chojnie i Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie filia w Chojnie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z  możliwościami uzyskania środków na założenie działalności gospodarczej.

Uczniów klasy matematyczno – ekonomicznej po Oddziale Banku oprowadzał kierownik placówki – pani Marta Szczepankiewicz, która szczegółowo tłumaczyła, jakimi czynnościami zajmują się poszczególne stanowiska. W trakcie wycieczki uczniowie dowiedzieli się jakich czynności można dokonać w banku, jakimi umiejętnościami musi się wykazywać pracownik bankowy. Pani kierownik przybliżyła uczniom także możliwości uzyskania środków pieniężnych na założenie firmy przez młodych przedsiębiorców oraz odpowiedziała na szereg pytań, jakie w trakcie wizyty pojawiły się wśród młodzieży.

Uczniowie odwiedzili Powiatowy Urząd Pracy filia w Chojnie gdzie spotkali się z doradcą zawodowym Panią Małgorzatą Rąpałą – Zygmunt.

Podczas spotkania zapoznali się z lokalnym rynkiem pracy i zasadami ubiegania się  o  dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wypełnili także kwestionariusz pt. „Ja i własny biznes w kontekście predyspozycji osobowościowo – motywacyjnych (czyli charakter Twojej przyszłej pracy)”. Tu oczywiście też padło dużo pytań ze strony uczniów dotyczących możliwości dofinansowania na założenie firmy.

mgr Emilia Skrzypa