4 – 7.10.2018 r. w ramach projektu „Struggle Against Violent Extremism – Zapobieganie agresywnym postawom młodzieży” odbyło się spotkanie w Söderköping w Szwecji.

Spotkanie w Söderköping w Szwecji w ramach projektu „SAVE” programu ERASMUS+

W dniach 4 – 7 października 2018 r. dwoje nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie wzięło udział w spotkaniu w Söderköping w Szwecji, w  ramach projektu Struggle Against Violent Extremism Zapobieganie agresywnym postawom młodzieży”, programu Erasmus+, w którym uczestniczyli partnerzy projektu ze  Szwecji, Węgier, Słowenii i Polski, jak również koordynatorzy projektu z Turcji. Podczas spotkania omówiono dotychczasowe działania w ramach projektu „SAVE”, ustalono terminy przyszłych wydarzeń, omówiono szczegóły dotyczące spotkania uczniów w Słowenii. Ponadto wskazano kolejne zadania do realizacji przez partnerów projektu, m.in. w zakresie upowszechniania projektu. Zaprezentowano również platformę e – Twinningową, dzięki której uczniowie i nauczyciele uczestniczący w projekcie komunikują się między sobą.

W czasie wolnym uczestnicy spotkania zwiedzili szkołę średnią Nyströmskaskolan, miejscowość Söderköping, muzeum wędkarskie archipelagu Świętej Anny oraz ruiny zamku Stegeborg.

Bardzo dużym wyzwaniem dla uczestników spotkania w Szwecji była degustacja sfermentowanego śledzia – tradycyjnego przysmaku szwedzkiego.

mgr Małgorzata Limanówka