5.03.2020 r. odbył się konkurs wiedzy o prawie pracy i BHP dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Konkurs wiedzy o prawie pracy i BHP „Poznaj swoje prawa w pracy”

5 marca 2020 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w  Szczecinie odbył się konkurs wiedzy o prawie pracy i BHP dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs odbył się w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”. Celem konkursu było popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Organizatorem konkursu była Państwowa Inspekcja Pracy. W konkursie wzięło udział kilkanaście szkół z naszego regionu.

Do konkursu z naszej szkoły przystąpili:

1. Mateusz Barczyk – kl. 4 TB
  2. Aleksander Tomaszewski – kl. 3 MZ

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 35 pytań. Po wyłonieniu zwycięzców wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i pamiątkami. Mimo że uczniowie naszej szkoły nie zdobyli pierwszego miejsca, to zdobyta wiedza na pewno przyda im się w przyszłym życiu zawodowym.

mgr Joanna Rogacewicz