5.03.2022 r. Kamil Sakwa, Maciej Koster i Jakub Kowalewski z kl. 3 BIp wzięli udział w eliminacjach okręgowych XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Eliminacje okręgowe
XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

5 marca 2022 r. uczniowie klasy trzeciej Technikum Budowlanego: Kamil Sakwa, Maciej Koster i Jakub Kowalewski, reprezentowali szkołę w etapie okręgowym XXXV  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Eliminacje okręgowe odbyły się w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie. Organizatorem OWiUB jest Politechnika Warszawska. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowana jest nieprzerwanie od 1987 roku. Uczniowie, dzięki uczestnictwu w  olimpiadzie, rozwijają zainteresowanie budownictwem, pogłębiają wiedzę, poznają najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne oraz zagłębiają się w historię architektury. W tym roku nasi uczniowie zajęli 12, 16 i 20 miejsce z 26.

Upominki dla wszystkich uczestników i opiekunów, ufundowane przez sponsorów, wręczyła pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki oraz pani Jolanta Smagalska z Kuratorium Oświaty. W wydarzeniu uczestniczyli: pan Jerzy Hernet – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, pan Tomasz Zusel – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie, pani Ewa Pilarczyk – zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie, pan Bronisław Stefanowicz – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Stargardzie.

Dziękuję naszym uczniom za reprezentowanie szkoły i życzę sukcesów.

mgr Andżelika Szkuciak