5.04.2017 r. uczniowie kl. II TI wzięli udział w konferencji r@bbIT na Wydziale Informatyki ZUT.

Konferencja r@bbIT

W dniu 5 kwietnia 2017 r. klasa II technikum informatycznego wraz z koordynatorem współpracy z ZUT panią Kamilą Górą udała się na coroczną konferencję r@bbIT. Podczas tego wydarzenia odbywały się targi pracy z branży IT, liczne pokazy technologiczne i  prelekcje. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z przyszłymi pracodawcami, zdobyć wiedzę na temat aktualnie panujących trendów, dowiedzieć się jak wyglądają staże pracy. Przekonali się niewątpliwie jak ogromny potencjał drzemie w programowaniu oraz jakich języków programowania teraz się uczyć.

To było niezwykłe wydarzenie, w którym tak młody człowiek może zacząć się  ukierunkowywać w dziedzinie informatyki.
Uczniowie wzięli udział w następujących prezentacjach potencjału badawczego wybranych laboratoriów Wydziału Informatyki:
– Pokazy technologii w laboratorium multimedialnym;
– Czy trudno steruje się dźwigiem? Jak działa ABS? Sterowanie kulką w labiryncie. (Laboratorium szybkiego prototypowania algorytmów sterowania);
– Sterowanie robotem mobilnym za pomocą smartphone ( Laboratorium szybkiego prototypowania algorytmów sterowania);
– „Zobaczyć, usłyszeć, dotknąć” ( koło naukowe WiWav).

fot. źródło: http://rabbit.zut.edu.pl

Niezwykle miłym akcentem było spotkanie naszego absolwenta technikum informatycznego, który obecnie należy do koła naukowego WiWav. Piotr z wielką pasją opowiadał o swoich działaniach i zachęcał do współpracy.

Serdecznie dziękujemy władzom Wydziału Informatyki za zaproszenie. Była to  znakomita okazja do zdobycia pierwszych szlifów w świecie biznesu.

mgr Kamila Góra