5.04.2017 r. zajęliśmy I i III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przedsiębiorczości pt. „Czy masz głowę do interesów?”

Międzyszkolny Konkurs Przedsiębiorczości
„Czy masz głowę do interesów?”

W dniu 5 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Przedsiębiorczości pt. „Czy masz głowę do interesów?” Organizatorkami konkursu były Małgorzata Serafin – nauczycielka podstaw przedsiębiorczości oraz Teresa Ścisłowska – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZSP nr 2 w Gryfinie. Konkurs wzorowany był na edukacyjnej grze ekonomicznej „Chłopska szkoła biznesu”, stworzonej przez Małopolski Instytut Kultury. Gra ta jest prostą symulacją działalności gospodarczej. Powstała w formie gry planszowej, inspirowanej historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII – wiecznego ośrodka andrychowskiego.

Głównym celem konkursu było pokazanie uczniom w atrakcyjny sposób jak działa mechanizm funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, najkorzystniejsze lokowanie środków finansowych, promowanie postaw przedsiębiorczości i rozwijanie kompetencji społecznych.
Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały trzy drużyny:
I drużyna – uczniowie klasy II b LO: Kornelia Gil, Justyna Zarzycka, Julia Zbaradzka, Michalina Gumińska, Klaudia Pokrywka, Aleksandra Pieloszczyk,
II drużyna – uczniowie klasy II b LO: Natalia Zalewska, Karol Kłonowski, Jacek Ceglarek, Wiktor Hadała, Szymon Pluskot, Maciej Budynkiewicz,
III drużyna – uczniowie klasy I abd LO: Bartosz Matysiak, Ryszard Wójcik, Mateusz Zubala, Patrycja Radtke, Justyna Zygmunt, Marcelina Bakalarczyk.
Zadaniem uczestników konkursu było wcielenie się w role historycznych przedsiębiorców: piekarzy, tkaczy i kowali. Ich zadaniem było zgromadzenie jak największego majątku. Gracze mogli zająć się produkcją towarów, handlem na jarmarku oraz organizacją wyprawy handlowej. Na majątek gracza składały się: karty złotych górskich, karty chlebów, karty płócien, karty bryk. Zwycięzcą gry został gracz, któremu udało się zgromadzić największy majątek.

Uczniowie z klasy II b LO ( dwie drużyny) zostali zwycięzcami konkursu zajmując pierwsze i  trzecie miejsce, wygrywając nagrodę finansową w postaci dofinansowania do wycieczki w  kwocie 1000 zł i bon na wyjście do kręgielni.

mgr Emilia Skrzypa
mgr Barbara Zubala