5.06.2012 r.w ramach projektu “Postaw na kobiety” odbyło się spotkanie z Panią Bogną Czałczyńską – członkiem Kongresu Kobiet.

Spotkanie z Panią Bogną Czałczyńską

Dnia 5.06.2012 r. w sali kinowej  ZSP  Nr 1 w Chojnie w ramach projektu „Postaw   na kobiety” odbyło się spotkanie z Panią Bogną Czałczyńską, członkinią Kongresu Kobiet. Brali w nim udział członkowie Klubu Europejskiego Douzelage, uczniowie klasy I „b”   i opiekunowie projektu.

Pani Czałczyńska opowiadała o działalności Kongresu Kobiet, jego początkach i planach na przyszłość. Nasi uczniowie bardzo szybko włączyli się w dyskusję na temat praw i obowiązków kobiet, ich roli w społeczeństwie widzianej z równych perspektyw oraz ich częstej dyskryminacji na tle płci. Szczególnie chłopcy mieli wiele do powiedzenia w tym temacie, czego się nie spodziewaliśmy. Pani Czałczyńska zaprosiła członków Klubu Douzelage na tegoroczne spotkanie Kongresu Kobiet, które odbędzie się w Warszawie.     Uważam, że to spotkanie pokazało nam wszystkim, a w szczególności samym zainteresowanym, czyli kobietom,  że warto walczyć o swoje prawa w społeczeństwie. Zmiany, które dokonały się w ostatnich latach umożliwiły poprawę sytuacji płci pięknej.   Nie jesteśmy już postrzegane tylko przez pryzmat sprzątania, gotowania i opieki nad dziećmi.