5.10.2018 r. członkowie szkolnego Klubu Wolontariusza z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju.

WIZYTA CZŁONKÓW SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W TRZCIŃSKU – ZDROJU

W dniu 5 października 2018 r. po raz kolejny, pod opieką Pani Katarzyny Mickiewicz – Bindas, odwiedziliśmy – bliski naszym sercom – Dom Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju.

Wizyta była w pewien sposób wyjątkowa. Oczywiście, gdy odwiedzamy naszych kochanych dziadków i babcie, każde spotkanie jest inne, a wspomnienia odbijają na nas ogromne piętno. Do naszego grona ochotników bezinteresownej pomocy dołączyła spora gromadka! Mieliśmy okazję wziąć pod nasze skrzydła Jakuba, Julię, Julię, Oliwię, Bartka i Zuzię! Nowicjusze spisali się wzorowo, a podopieczni DPS – u byli niezwykle zadowoleni z nowych przyszywanych wnucząt!

Oczywiście, jak zawsze, nie obyło się bez ogromnych emocji. Towarzyszyły nam wzruszenie i śmiech – dużo śmiechu! Dwie przemiłe, przebojowe, przekochane kobiety – Pani Józia i Pani Janeczka, wprawiły nas w radosny nastrój. Pomimo godziwego wieku Panie nie szczędziły sobie żartów, śmiesznych uwag wobec siebie. Cudowne kobiety, z którymi można konie kraść!

Niedopuszczalne byłoby, gdybyśmy przyszli do tych wyjątkowych ludzi, bez upominku czy  poczęstunku. Nasza kochana Gosia z klasy II TH upiekła pyszne czekoladowo – wiśniowe babeczki, w które włożyła całą garść serca, dużo serdeczności, szklankę uśmiechu i  szczyptę współczucia. Wszystkim podopiecznym bardzo smakowały i pochwalali umiejętności cukiernicze Gosi!

Pewna Pani zaszczyciła nas uchyleniem rąbka swojego życia, pokazując fotografie z albumu i  opowiadając historie, które wiązały się ze zdjęciami. Wspomnienia wywarły na  nas  ogromne wrażenie. Słuchając opowieści i oglądając zdjęcia naszła mnie pewna głęboka, ale i smutna refleksja. Dlaczego ci ludzi tam są? Przecież niektórzy z nich mieli cudowne życie, byli rodzicami, kimś na wysokim stanowisku, zwiedzali świat, a nawet walczyli o Polskę, życie swoje i innych. Samotność jest odpowiedzią na zadane przeze mnie wyżej pytanie. Ci ludzie są samotni. Życie odebrało im bliskich. Nie zawsze w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Czas i przemijanie. Każdy z nas, nieważne czy szczodrze obdarowany przez los, czy gorzej, będzie w pewien sposób, choć w jednej chwili, czuł się sam na tym świecie, bez kogoś bliskiego u boku. Staramy się na to w pozytywny sposób wpływać, dając odczuć tym  wyjątkowym ludziom, że kogoś na świecie obchodzi ich los.

Zapewniam, że jeszcze nie raz i nie dwa, wrócimy do tych cudownych ludzi i  przeżyjemy z nimi mnóstwo wspaniałych chwil. Mogę obiecać.

Laura, kl. II c LO