5.11.2018 r. uczniowie klas III TI i II TI wykonali projekt planszy do gry „Postaw na Niepodległą”.

Gra planszowa „Postaw na Niepodległą”

W ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.” powstała gra planszowa „Postaw na Niepodległą”, która będzie wykorzystywana na zajęciach historii, wiedzy o  społeczeństwie, języka polskiego oraz godziny z wychowawcą.

W październiku uczniowie klas Technikum Zawodowego w zawodzie technik informatyk – pod kierunkiem mgr Kamili Góry -rozpoczęli prace nad projektem gry planszowej. Pomysłów było bardzo dużo, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali wstępne szkice projektu gry. Bardzo kreatywny i twórczy okazał się uczeń klasy III TI, Sebastian Zazulak, który – wspomagany przez kolegów z klasy – wykonał projekt gry wraz z kartami.

Elementy gry:

1) plansza,

2) karty z pytaniami:

1. historia – 20 pytań,
  2. literatura – 20 pytań,
  3. kultura – 20 pytań,
  4. ciekawostki – 20 pytań.

Instrukcję, pytania i klucz odpowiedzi przygotowały nauczycielki zaangażowane w realizację projektu ”Godność. Wolność. Niepodległość.”: mgr Danuta Perz, mgr Katarzyna Mickiewicz – Bindas oraz mgr Joanna Gorska – Hamkało.

Bardzo dziękuję uczniom z klasy III TI (gr. 2) za zaangażowanie, współpracę i serce, jakie włożyli w projekt oraz chęć zrobienia czegoś naprawdę wielkiego. Pokazaliście klasę BRAWO !

mgr Kamila Góra