5.12.2018 r. w ramach projektu „Cybernauci” odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”

W dniu 5 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, w ramach projektu „Cybernauci”, odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Projekt jest  realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas, a  głównym działaniem jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.

Celem projektu „Cybernauci” jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez  dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Zajęcia zostały przeprowadzone w formie warsztatów przez wykfalifikowanego trenera. Dotyczyły cyberbezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach czyhających na nich w sieci oraz sposobach zapobiegania tym zagrożeniom.

Trener spotkał się również z nauczycielami, zwracając uwagę na pozytywy wykorzystywania nowoczesnych narzędzi informatycznych w procesie nauczania, z jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa przy wyszukiwaniu potrzebnych informacji. Na zebraniu rodziców odbyły się warsztaty dla rodziców dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

mgr inż. Krzysztof Janik