5.12.2018 r w ZSP w Chojnie odbyła się Akcja poboru krwi.

Akcja poboru krwi

5 grudnia 2018 roku po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie pojawili się pracownicy poboru krwi z Zachodniopomorskiego Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa ze Szczecina do przeprowadzenia akcji poboru krwi, tym razem nie  w  mobilnym „ambulansie”, ale w klasie.

Akcja zorganizowana została w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Zainteresowani uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy Chojny mogli udać się do szkoły, aby oddać swoją krew. Jednorazowo krwiodawca oddając nawet do 0.450 ml krwi może uratować życie innej osobie.

Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ łącznie krew oddało około 54  uczniów, czterech nauczycieli i dwóch mieszkańców Chojny.

Krwiodawcy podzielili się czekoladami z dziećmi. Łącznie zebrano 150 czekolad, które przekazano Fundacji Caritas Archidiecezji Kamieńsko – Szczecińskiej.

mgr Aleksander Lizak