6.04.2018 r. Kamila Błoch z kl. 1 TH oraz Kamila Pisanko z kl. 1 bd LO zajęły II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych

W dniu 6.04.2018 r. w Zespole Szkół Nr 6 w Szczecinie odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych. W konkursie wzięło udział 11  dwuosobowych drużyn z 11 szkół ze Szczecina i okolic, w tym dwie uczennice z ZSP w  Chojnie – Kamila Błoch z klasy 1 TH oraz Kamila Pisanko z klasy 1 bd LO. Opiekunem grupy była mgr Joanna Gorska – Hamkało.

Uczniowie i nauczyciele zostali na miejscu przywitani przez organizatorów i dyrekcję szkoły, po czym obejrzeli pokaz tańca towarzyskiego oraz wysłuchali utworu na gitarach elektrycznych w wykonaniu uczniów szkoły. Następnie grupy odpowiadały na pytania dotyczące: filmu „Utalentowany pan Ripley”, historii, geografii, literatury i filmu, wynalazków, kultury, obyczajów i życia codziennego, polityki, zdjęć znanych osób i miejsc, słyszanych utworów muzycznych oraz różnych innych zagadnień związanych z krajami anglojęzycznymi, nazwanych trafnie „los szczęścia”.

Po długotrwałych zmaganiach konieczna była dogrywka między trzema drużynami o trzecie miejsce. Zaangażowanie naszych uczennic zostało wynagrodzone. Jako osoby początkujące w  tej dziedzinie zajęły drugie miejsce, wprawiając w osłupienie wszystkich zgromadzonych.

Ważniejsze jest jednak to, że mogły dowiedzieć się ciekawych informacji na temat kultury krajów anglojęzycznych, w oryginalny sposób zmierzyć się z kolegami z innych szkół oraz  spędzić miło czas w gronie tak ambitnych osób jak one same. Nagrodami za drugie miejsce, poza dyplomem, były: tort, książki o Anglii i drobne gadżety.

mgr Joanna Gorska – Hamkało