6.04.2022 r. wzięliśmy udział w „Giełdzie Szkół” ponadpodstawowych w SP nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Chojnie

Promocja ZSP w środowisku lokalnym

6 kwietnia 2022 r., na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. Makuszyńskiego w  Chojnie, wzięliśmy udział w „Giełdzie Szkół” ponadpodstawowych. Byliśmy jedną z  sześciu szkół, która zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023. Każda ze szkół miała 10 minut na przedstawienie swojej oferty. Zespół do spraw promocji szkoły przygotował stoisko, promujące naszą szkołę: ulotki, broszury, antyramy. Natomiast bogatą ofertę edukacyjną, dla przyszłych absolwentów szkoły podstawowej, przedstawili nasi uczniowie: Piotr Podniesiński z klasy 2 ac LO, Emilia Witkowska z klasy 2 bd LO, Hubert Kropielnicki z klasy 2 ac LO, Nikola Hołota z klasy 3 HŻp i Kinga Woźniak z klasy 2 bd LO, wspomagając się prezentacją multimedialną, która została wykonana przez mgr Kamilę Górę. Uczniowie naszej szkoły, bardzo obrazowo „prowadzili” ósmoklasistów przez kierunki kształcenia, szkoły, liczne koła zainteresowań i uczestnictwo szkoły w projektach. Zachęcając do  wstąpienia w progi naszej szkoły, zaprezentowali również filmik, pokazujący bardzo bogatą bazę dydaktyczną szkoły.

Kolejnym punktem „Giełdy Szkół” było zwiedzanie przez ósmoklasistów stoisk promocyjnych, przygotowanych przez szkoły ponadpodstawowe. Nasze stoisko cieszyło się  dużym zainteresowaniem. Uczniowie rozdawali ulotki, częstowali słodyczami. Hubert Kropielnicki z klasy 2 ac LO „przyciągał” młodzież, pokazując zasady obsługiwania broni szkoleniowej, a Kinga Woźniak z klasy 2 d LO zaprezentowała działalność „Błękitnego Patrolu”. Na koniec bardzo serdecznie zaprosiliśmy przyszłych absolwentów szkoły podstawowej do wstąpienia w szeregi naszej szkoły.

Zespół do spraw promocji szkoły