6.10.2017 r. odbyły się otrzęsiny klasy I bd LO.

Otrzęsiny klasy 1 bd LO

W dniu 6 października 2017 r. klasa 3 bd zorganizowała nam otrzęsiny. O godzinie 17.00 zebraliśmy się pod szkołą i razem z wychowawczynią p. Agnieszką Pawlaczyk udaliśmy się do miejsca zaznaczonego na mapie, którą otrzymaliśmy wcześniej od starszych kolegów i koleżanek.

Gdy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że aby wejść do sali, musimy zamiauczeć. Byliśmy lekko przestraszeni, gdyż nie wiedzieliśmy, co nas w środku czeka. Po wydaniu głośnego odgłosu miauczenia, drzwi otworzyły nam dziewczyny w strojach diablic. Narysowały nam wąsy, na środku czoła napisały „KOT’’ i wpuściły nas do środka. Pierwszym zadaniem, które musieliśmy wykonać, było wypicie mleka z ostrymi przyprawami i zjedzenie cebuli posmarowanej czekoladą. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i  usiedliśmy w rzędzie pod ścianą. Każda z drużyn miała do wykonania wiele konkurencji, w  tym wypicie mleka z miski, jak przystało na prawdziwego kota, oraz zjedzenie jabłka wiszącego na sznurku bez użycia rąk. W konkurencjach tych najlepsi byli Bartek i Miłosz.

Najgorszą jednak konkurencją było zjedzenie kisielu z dużą ilością cynamonu. Osoby, które karmiły nieszczęsnych wybrańców, miały zawiązane chusty na oczach, co utrudniało wykonanie polecenia. Trudnym okazał się również quiz o szkole. Pytania dotyczyły samego budynku, uczniów oraz nauczycieli.

Konkurencją, która zapadła nam w pamięci, było „golenie’’ balonów posmarowanych pianką do golenia. W czasie wykonywania tego zadania, jedna z „diablic’’ przekłuła nam balony, które były w środku wypełnione confetti.

Po konkurencjach nadszedł czas na ślubowanie. Musieliśmy uklęknąć, podnieść dwa palce do góry i miauczeć – jak na kota przystało.

Spotkanie to pomogło nam zintegrować się i pokazało, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do zrobienia. Całą tę przygodę będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy jeszcze przez długi czas.

„koty” z I bd LO

Natalia Bylewska i Kaja Nowak