6.12.2018 r. eliminacje szkolne XIV Olimpiady Przedsiębiorczości.

Eliminacje szkolne XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

6 grudnia 2018 r. odbyły się eliminacje szkolne XIV Olimpiady Przedsiębiorczości.

Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 11 tysięcy młodych ludzi ze szkół w całej Polsce. Hasło obecnej edycji Olimpiady brzmiało: „Trendy na  rynku kapitałowym”. Partnerami strategicznymi projektu są Narodowy Bank Polski oraz  Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności. W Klubie Patronów Olimpiady znajdują się  Pracodawcy RP oraz Krajowa Izba Gospodarcza. Zawody wspierane są także przez  Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W tym roku udział w eliminacjach szkolnych wzięła uczennica kl. II bd LO Zuzanna Laskowska. Etap ten polegał na rozwiązaniu w ciągu 60 minut testu wiedzy składającego się  z 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Niestety uczennica nie zakwalifikowała się do etapu okręgowego. Przygotowania do Olimpiady stały się okazją do pogłębienia wiedzy z przedsiębiorczości oraz ekonomii.

Strona internetowa Olimpiady oferuje bazę wiedzy, którą tworzą testy z poprzednich edycji w  formie interaktywnej do rozwiązywania na komputerze oraz w formie aplikacji na  smartfony. Testy można rozwiązać online, a odpowiedzi sprawdzić zaraz po zakończeniu testu. Na stronie znajduje się też baza kursów e – learningowych, opracowanych przez  ekspertów, o tematyce związanej z poszczególnymi hasłami przewodnimi wszystkich eliminacji Olimpiady.

Udział w Olimpiadzie to szansa na poznanie innych osób o podobnych zainteresowaniach, rozwijanie kompetencji społecznych, ukierunkowanie swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Dlatego nie czekaj, zacznij już dzisiaj przygotowania do kolejnej edycji!

mgr Barbara Zubala