6.12.2021 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”

[Św. Jan Paweł II]

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wszystkich wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem. To święto ludzi, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, działając na rzecz osób potrzebujących. W naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodziliśmy 6 grudnia 2021 r. Ze  względu na epidemię Covid-19, nasze działania zostały bardzo ograniczone. W tym dniu członkowie Klubu Wolontariusza rozdawali na przerwach czerwone serduszka, jako symbol dobroci serca, które możemy ofiarować drugiemu człowiekowi oraz wszystkim, którzy potrzebują pomocy.

Wolontariusze, z Klubu Wolontariusza naszej szkoły, otrzymali od opiekunów podziękowania, za to, że wyrazili chęć zostania wolontariuszem, za dotychczasowe działania, za to, że w każdej chwili są gotowi nieść pomoc. I choć sytuacja na świecie bardzo utrudnia działania wolontariackie, to każdy najmniejszy gest dobroci, uśmiech na twarzy, może zdziałać cuda.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, wychowawcy klas otrzymali materiały promujące ideę wolontariatu, które mogli wykorzystać podczas godziny wychowawczej.

Dziękujemy wszystkim za okazane serce, za pomocną dłoń, uśmiech i życzliwość. Dziękujemy rodzicom, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspieranie naszych działań.

Życzymy Wam przede wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu każdego dnia i nieustającej dobroci płynącej prosto z serca.

Opiekunowie Klubu Wolontariusza

mgr Izabela Barylska