6-9.06.2022 r. w Konya, w Turcji odbyło się trzecie międzynarodowe spotkanie (TPM) partnerów projektu ‘Game Based Learning For Development Of Problem Skills’.

Trzecie międzynarodowe spotkanie (TPM) w ramach projektu

“Game Based Learning For Development Of Problem Solving Skills”

6-10 czerwca 2022 r., Konya, Turcja.

W pierwszych dniach czerwca 2022 r. w Konya (Turcja) odbyło się spotkanie partnerów projektu „Game Based Learning For Development Of Problem Solving Skills – Nauczanie oparte na grach w celu rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów”,  program Erasmus+, Partnerstwa Strategiczne, Edukacja Szkolna. W  spotkaniu uczestniczyli delegaci wszystkich partnerów projektu: organizacji koordynatora przedsięwzięcia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, Stowarzyszenia Douzelage w Chojnie, a także partnerzy ze szkoły Selcuklu Mahmut Sami Ramazanoglu Anadolu Imam Hatip Lisesi z Turcji, z  przedsiębiorstwa SMART IDEA s.p. ze Słowenii, ze szkoły Epralima – Escola Proffisional do Alto Lima – C.I.P.R.L. z Portugalii, ze  szkoły Liceul Tehnologic De Transporturi Auto z  Rumunii,  partnerzy z instytucji naukowej Sdrujenie Nauchno-Obrazovatelen Tsenter STEAM  (Bułgaria) oraz gospodarze spotkania, z  administracji oświatowej Konya Il Milli Egitim Mudurlugu z Turcji.

Podczas ostatniego już spotkania międzynarodowego przedsięwzięcia, podsumowano jego dotychczasowe działania, szczególny nacisk kładąc na ewaluację Rezultatów Intelektualnych (IO). Omówiono plan upowszechniania produktów i  rezultatów projektu oraz platformy eTwinning.  Przedyskutowano kwestie finansowe związane z prawidłowym rozliczaniem wydatków i ich dokumentowaniem. Podsumowano mobilności zrealizowane w 2022 roku: LTT w Chojnie (Polska) i w Velenje (Słowenia).

Partnerzy projektu mieli możliwość upowszechnienia przedsięwzięć realizowanych w swoich placówkach. ZSP w Chojnie przedstawił działania projektu mobilności zawodowej Erasmus+ „Od praktyki do pracy” oraz Ponadnarodowej mobilności uczniów z programu POWER „Zdrowie na pierwszym planie” i „Klimat na pierwszym planie”. Uczestnicy spotkania omówili możliwości przyszłej współpracy w ramach programu Erasmus+.

W programie pobytu nie mogło zabraknąć atrakcji kulturowych. Uczestnicy spotkania zwiedzili zespół klasztorny należący do derwiszów, zwany Mevlevi Tekkesi, tropikalny ogród motyli, wioskę Sille, gdzie przez wieki Grecy, żyli w pokojowej koegzystencji z Turkami.