7.03.2019 r. odbył się etap regionalny VI Konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pn. „Poznaj swoje prawa w pracy”.

VI Konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
„Poznaj swoje prawa w pracy” – etap regionalny

7 marca 2019 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w  Szczecinie odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Przedsięwzięcie było adresowane do szkół uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Celem konkursu była promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawa pracy. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie klasy 4 Technikum Budowlanego: Kacper Dębowski i Kacper Walkiewicz.

Etap wojewódzki miał na celu wyłonienie trzech uczniów do etapu centralnego. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, składającego się  z  35  pytań. W konkursie udział wzięło ok 50 uczestników z różnych szkół województwa zachodniopomorskiego.

Po napisaniu testu i ustnej dogrywce wyłoniono zwycięzców, którzy pojadą na etap centralny konkursu do Warszawy. Wszyscy uczestnicy etapu regionalnego konkursu zostali nagrodzeniu dyplomami i upominkami, ufundowanymi przez Okręgowy Inspektorat Pracy w  Szczecinie.

mgr  Emilia Skrzypa