7.11.2017 r. odbyły się eliminacje szkolne X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

Eliminacje szkolne X edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniu 7 listopada 2017 r. odbyły się eliminacje szkolne X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. W eliminacjach uczestniczyło 14  uczniów z klasy trzeciej technikum hotelarstwa.

Głównym celem Olimpiady było sprawdzenie wiadomości uczniów z zakresu wiedzy hotelarskiej oraz zakwalifikowanie dwóch najlepszych uczniów do etapu okręgowego.

Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej. Uczniowie mieli do rozwiązania test liczący 50  pytań. Za każdą odpowiedź można było otrzymać 1 pkt. Wyniki testu okazały się zaskakujące. Trzy osoby uzyskały identyczną liczbę punktów i musiały ponownie sprawdzić swoją wiedzę, uczestnicząc w dogrywce o drugie miejsce. Ostatecznie najwyższą liczbę punktów otrzymały:

Ida Rumbuć i Aneta Kaczor z kl. III TH

Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę podczas etapu okręgowego Olimpiady w dniu 8  stycznia 2018 r. w Szczecinie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: „nietypowe obiekty noclegowe”.

mgr inż. Bianka Małysz – Lewandowska