7.11.2018 r. uczniowie klas 1 TI, 1 TH/TŻ, 1 MZ, 1bd LO wzięli udział w targach kształcenia i konferencjach w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent” w Szczecinie.

Udział w Targach „Skuteczne partnerstwo w kształceniu zawodowym” w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent”

W dniu 7 listopada 2018 r. uczniowie klas 1 TI, 1 TH/TŻ, 1 MZ, 1bd Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie wzięli udział, w zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie, targach kształcenia i konferencjach w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent”.

Oferta skierowana była do wszystkich typów szkół. W hali widowiskowo – sportowej Netto Arena w Szczecinie nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół policealnych z terenu województwa we współpracy z firmami i przedsiębiorstwami z naszego regionu. Na stoisku Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Regionalnego Punktu Informacyjnego Erasmus+ mogli uzyskać informację o programach Unii Europejskiej na  rzecz edukacji i mobilności zawodowej. Podczas targów zostały podpisane umowy partnerskie pomiędzy Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Powiatem Polickim oraz pomiędzy Zespołem Szkół Łączności i firmą Eltek Polska Sp. z o.o.

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat: „Pokolenie Z i rola Feedbacku” oraz „Najpierw masa później forma – różne drogi budowania własnych kwalifikacji”, które mogą być podpowiedzią jak planować, budować swoją przyszłość.

W wydarzeniu wzięły udział grupy od przedszkolaków do uczniów szkół średnich. Młodzież z zainteresowaniem oglądała stoiska szkół i firm w zakresie branży handlowej, hotelarsko – gastronomicznej, administracyjnej, medyczno – rehabilitacyjno – kosmetycznej, chemicznej, morskiej, elektryczno – elektroniczno – informatycznej, transportowo – spedycyjno – logistycznej, czy rzemiosła.

mgr Agnieszka Jabłońska