7.12.2017 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunem odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju.

WIZYTA WOLONTARIUSZY W DOMU DZIECKA
W TRZCIŃSKU – ZDROJU

Co roku – na początku grudnia – członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką pani Katarzyny Mickiewicz – Bindas składają wizytę podopiecznym Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju. Nie mogło być inaczej i w bieżącym roku. Wizyta, która miała miejsce 7.12.2017 r., była poprzedzona tradycyjną już zbiórką darów – rzeczy potrzebnych dzieciakom. Wolontariusze zbierali artykuły szkolne, środki czystości i higieny osobistej. W zbiórkę aktywnie włączył się ks. Zbigniew Stachnik, który ze wspólnotą parafialną Czachowa, zebrał pokaźną ilość wszelkich słodyczy, które zawsze ogromnie cieszą dzieci.

Po zajęciach lekcyjnych wolontariuszki z klasy III bd LO wraz z opiekunką, udały się do Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju, aby wręczyć podopiecznym prezenty. Dzieci, które już doskonale znają wolontariuszy, przyjęły gości z ogromną radością. Po serdecznym powitaniu oprowadzały maturzystki po swoich pokojach.

Bariera wiekowa, po krótkiej chwili, zatarła się całkowicie. Pozwoliło to na szybkie przejście do harców i zabaw. Niemal wszyscy brali czynny udział w zabawie. Oczywiście, nie obyło się  bez rozdawania samoprzylepnych wolontariackich uśmiechniętych serduszek dzieciom, co sprawiło im wielką frajdę.

Wśród maluchów znalazł się też chłopiec, który poprosił o korepetycje z języka angielskiego i  podczas, gdy dzieci z Justyną i Oliwią bawiły się w chowanego czy kalambury, on – pod czujnym okiem Wiktorii i Michasi – pilnie odrabiał lekcje.

Każda z wolontariuszek wyszła z placówki z poczuciem ogromnej satysfakcji. Było to cudowne przeżycie, uczące przyjaźni, tolerancji i cierpliwości. Wyjazd ten pomógł wolontariuszom uświadomić sobie po raz kolejny, że niewielki gest może wywołać uśmiech na twarzy dziecka, co jest najpiękniejszą możliwą zapłatą za trud włożony w przygotowanie tej wizyty.

Wolontariuszki