7.12.2017 r. odbył się etap wojewódzki IX edycji konkursu „Wiedza o bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie”.

„KONKURS „WIEDZA O BEZPIECZEŃSTWIE I HIGIENIE PRACY W BUDOWNICTWIE”  ETAP WOJEWÓDZKI

W dniu 7 grudnia 2017 r. odbył się etap wojewódzki IX edycji konkursu „Wiedza o  bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie”. Organizatorem konkursu są Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie oraz Klaster Budowlany przy Północnej Izbie Gospodarczej. Jak co roku etap wojewódzki odbył się w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Madera i Kamil Łuczyszyn z  klasy III MZ oraz Adam Raszpla i Maciej Ogonowski z klasy III TB.

Konkurs składał się z dwóch etapów: etap pierwszy to test zawierający 25 pytań związanych z  zasadami bhp w budownictwie, natomiast etap drugi to część praktyczna, do której przechodzi trzech uczestników z każdego typu szkoły. Etap drugi konkursu polegał np.  na  dobraniu środków ochrony indywidualnej, niezbędnych przy wykonaniu konkretnego zadania związanego z pracami budowlanymi. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę nie  dostali się do etapu drugiego, ale godnie reprezentowali szkołę za co bardzo dziękujemy.

Opiekun: mgr inż. Andżelika Szkuciak