7.12.2017 r. wolontariusze z internatu wraz z opiekunem odwiedzili podopiecznych Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Chojnie.

Wizyta w Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Chojnie

„Bogactwem człowieka są: uśmiech,

przyjazny gest, pogodne słowo.”

[Phil Bosmans]

Z potrzeby serca, z chęci niesienia pomocy, 7 grudnia 2017 r., Ania, Emilia, Wiktoria, Sara, Zuzanna, Ernest i Maciej wraz z kierownikiem internatu panią Dorotą Szwiec, odwiedzili swoich przyjaciół w Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w  Chojnie.

W tym roku wyjątkowo nie było z nami Mikołaja, ale obdarowaliśmy wszystkich mikołajkowymi prezentami, pluszowymi maskotkami, a także przygotowaliśmy słodki poczęstunek. Wraz z naszym przybyciem na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i przywitały nas z ogromną radością.

Wiele radości sprawił dzieciom wspólnie spędzony czas, który upłynął na grach i zabawach oraz słodkim poczęstunku.

Nasi przyjaciele przygotowali dla nas niespodziankę w postaci profesjonalnie wykonanych kolęd, a także otrzymaliśmy piękną, własnoręcznie zrobioną kartkę z życzeniami świątecznymi.

Ten przedświąteczny dar serca sprawił, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, pozwolił na realizację potrzeby czynienia dobra, pokazał, że warto być dobrym człowiekiem. Dzięki takim akcjom, młodzież uczy się pomagać potrzebującym, nieść radość oraz uczy się  współodpowiedzialności za innych.

Dziękujemy za tak cudowne przyjęcie wychowawczyniom: pani Agnieszce i pani Magdzie, za gościnność, wspaniałą atmosferę, pełną życzliwości i wesołej zabawy.

Grupie uczniów, mieszkających w internacie dziękuję, że swój wolny czas przeznaczyli na tak wartościowy gest oraz sprawili, że ten dzień był dla dzieci bardzo wyjątkowy.

kierownik internatu

mgr Dorota Szwiec