8.01.2012 odbył się XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 8 stycznia 2012 roku w całej Polsce odbył się XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”.  Zbierano środki na zakup  najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie tradycyjnie włączył się  w organizację XX finału WOŚP, powołując Sztab składający się ze  107 wolontariuszy, do których dołączyli  strażacy z Chojny, jednostka straży pożarnej z  Niemiec oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie.

Zgodnie z tradycją Centrum Kultury w Chojnie zorganizowało licytację przedmiotów  i gadżetów WOŚP oraz występy artystyczne młodzieży i dzieci. Dochód uzyskany z licytacji zasilił pulę pieniędzy zebranych przez kwestujących wolontariuszy. Zwieńczeniem uroczystości było „światełko do nieba”, które rozbłysło  o godzinie dwudziestej.
Ostateczna kwota zebrana przez Sztab przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych   Nr 1  w Chojnie, wyniosła 24916,24 złotych i 415,87 euro (w tym Szkoła Podstawowa Nr 2 w Chojnie- 558,13.zł i 0.20 euro , straż pożarna- 280,65 zł i 5.49 euro, licytacja- 5275 zł ).

Tegoroczni  wolontariusze-rekordziści to Jakub Pietrucha ze SP nr 2, który zebrał 887,05 zł  i 209,29 € oraz Magdalena Bronicka z ZSP nr 1 – 713,95 zł i 2,10 €. Gratulujemy!

XX Finał WOŚP przebiegał w niesamowitej, jak zawsze, atmosferze! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym szczególnym dla nas dniu i wsparli tę ogólnopolską szczytną akcję!

Szef Sztabu  mgr Bianka Małysz