8.01.2018 r. odbył się etap okręgowy X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

Etap okręgowy X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniu 8 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica w Szczecinie odbył się etap okręgowy X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Celem Olimpiady było rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką, podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych oraz kształtowanie wzorców wychowawczych i pobudzanie ambicji zawodowych uczniów. Hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady były nietypowe obiekty noclegowe.

W rywalizacji wzięło udział 18 uczniów z 9 szkół województwa zachodniopomorskiego. Uczestnicy zmagali się na teście z 80 pytaniami z zakresu specjalistycznej wiedzy hotelarskiej i obsługi konsumenta. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. III TH: Ida Rumbuć oraz Aneta Kaczor, które uzyskały najwyższy wynik z  etapu szkolnego.

Ida Rumbuć zajęła ex aequo wysokie 3 miejsce, a Aneta Kaczor 13 miejsce w okręgu. Niestety Idzie Rumbuć zabrakło dokładnie 3 punktów, by zakwalifikować się do finału. Tylko 30 uczniów z najwyższą ilością punktów, po rozgrywkach etapu okręgowego, dostało się  do  etapu centralnego, który odbędzie się w Kołobrzegu.

Dziękuję uczennicom za zaangażowanie w przygotowaniach do Olimpiady i życzę samych sukcesów.

Opiekun

mgr inż. Bianka Małysz – Lewandowska