8.01.2022 r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego konkursu wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa CyberSkiller Challenge Poland.

Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności
w dziedzinie cyberbezpieczeństwa CyberSkiller Challenge Poland
etap szkolny

8 stycznia 2022 r. w ZSP w Chojnie odbył się etap szkolny CyberSkiller Challenge Poland (edycja II). Jest to Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w  dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Celem Konkursu jest pobudzenie wśród młodzieży zainteresowania cyberbezpieczeństwem oraz szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy w  tym zakresie, a także zachęcenie do realizowania swoich zainteresowań i pasji.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 6 uczniów z klasy 3 BIp: Kamil Bielak, Martyna Orszulak, Piotr Pośniak, Jakub Śliwa, Mateusz Śmiśniewicz, Oskar Zawadzki i 1 uczeń z klasy 1 TI – Karol Waliłko.

Etap szkolny polegał na indywidualnym rozwiązaniu testu, znajdującego się na platformie organizatorów Cyberskiller. Do testu uczniowie przygotowywali się z materiałów dostarczonych przez organizatora konkursu.

27 stycznia 2022 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu CyberSkiller Challenge Poland. Największą ilość punktów zdobyli uczniowie Kamil Bielak (kl. 3 BIp), Karol Waliłko (kl.  1  TI), Piotr Pośniak (kl. 3 BIp), którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Dodatkowo, uczeń Kamil Bielak, który zdobył największą liczbą punktów, zostaje kapitanem drużyny.

Serdecznie gratuluję zwycięskiej trójce!

Opiekun konkursu

mgr Kamila Góra