8.05.2021 r. Filip Głuszakiewicz z kl. 2 acp LO i Nicola Hołota z kl. 2 HŻp otrzymali wyróżnienia w konkursie fotograficznym „Samorząd lokalny w obiektywie” zorganizowanym przez Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego.

Konkurs fotograficzny „Samorząd lokalny w obiektywie”

Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego zorganizował konkurs fotograficzny „Samorząd lokalny w obiektywie”, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z regionu. Celem konkursu było promowanie idei samorządności oraz  zachęcenie uczniów do pokazania w formie zdjęć miejsc ważnych dla społeczności lokalnych i mających wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców.

W konkursie wzięło udział 62 uczniów ze szkół województwa zachodniopomorskiego, którzy nadesłali ponad 200 zdjęć. Komisja konkursowa wyłoniła 17 projektów, które zostały ocenione przez Jury konkursu.

W grupie wyróżnionych znalazło się dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w  Chojnie: Filip Głuszakiewicz z klasy 2 acp LO oraz Nicola Hołota z klasy 2 HŻp.

Współorganizatorem konkursu był Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof.  dr  hab. Waldemar Tarczyński oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

mgr Marek Bednarz