8.11.2018 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Udział Samorządu Uczniowskiego w uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 8 listopada 2018 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie – Przewodnicząca Julia Sawicka, Wiceprzewodniczący Maciej Ogonowski i Sekretarz Justyna Jaz – wzięli udział w uroczystej sesji Rady Powiatu z  okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na początku spotkania odśpiewano wspólnie polski hymn państwowy, następnie głos zabrał przewodniczący Rady Powiatu – Roman Michalski, otwierając uroczystą sesję Rady Powiatu.

Kolejnym wydarzeniem był wykład księdza doktora Andrzeja Supłata na temat patriotyzmu w nauczaniu św. Jana Pawła II.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie nagród Starosty Gryfińskiego za  promocję powiatu. Wszystko było przeplatane muzyką i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Młodzież miała okazję dobrze przeżyć tą szczególną rocznicę w historii państwa polskiego i włączyć się we wspólne świętowanie tego podniosłego wydarzenia.

mgr Leszek Lejman