8.11.2018 r. w internacie odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Światowy Dzień Postaci z Bajek w Internacie ZSP w Chojnie

W dniu 8 listopada 2018 r. w Internacie ZSP w Chojnie odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Postanowiliśmy zorganizować taki dzień, ponieważ bajki cieszą się  ogromnym powodzeniem zarówno wśród dzieci, jak i młodzieży. Są dla nas źródłem relaksu i pobudzają naszą wyobraźnię. Ten dzień miał przypomnieć, że bajki są ważne i warto do nich wraca.

W Światowym Dniu Postaci z Bajek mieszkańcy internatu oraz uczniowie klasy 2b LO pod  opieką Pani Emilii Skrzypy świetnie się bawili, rozwiązując quiz wiedzy o postaciach z  bajek, który został przeprowadzony na aplikacji mobilnej Kahoot. Komisja w składzie: Pani  Emilia Skrzypa, Zuzanna Laskowska (kl. II b LO) oraz Lura Majkowska (kl. II b LO) wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Franczak (kl. III TI), drugie Ernest Kujałowicz (kl. III TB), trzecie Emil Krawiec (kl. II MZ). Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz  słodkie upominki.

Po przerwie przeszliśmy do ostatniego elementu tego dnia, a mianowicie do obejrzenia wspólnie wybranej bajki pt. ,,Iniemamocni 2”. Ciekawej animacji towarzyszyła miła atmosfera panująca wśród uczestników. Wieczór uważamy za udany i zachęcamy każdego do  chwili relaksu przy bajce.

Uczniowie klasy 2b LO