9.02.2018 r. w ramach projektu RPO WZ „Kwalifikacje dziś – dobra praca jutro” 20 uczniów z kl. II TI i III TI rozpoczęło kurs Microsoft Technology Associate ( MTA) – „Cloud Fundamentals”.

Kurs Microsoft Technology Associate

W dniu 9 lutego 2018 r., w ramach projektu RPO WZ „Kwalifikacje dziś – dobra praca jutro”, 20 uczniów z klasy II i III Technikum Informatycznego rozpoczęło 30 godzinny kurs Microsoft Technology Associate ( MTA) – „Cloud Fundamentals” prowadzony przez  pana Janusza Grabowskiego z Fundacji IT.

Na zajęciach zostały omówione następujące zagadnienia:

– zasady działania chmur i mechanizmy dostarczania;

– zasady dotyczące bezpieczeństwa w chmurze;

– rodzaje usług w chmurze;

– wymagania i zależności dotyczące korzystania z pakietu Office 365 i Microsoft Intune;

– planowanie sieci i domen, reguła zapory, wymagania klienta, DNS;

– usługi i licencje dla użytkowników, grup;

– monitorowanie stanu usług w programie Office 365 i Microsoft Intune;

– konfiguracja programu Exchange Online;

– konfiguracja SharePoint Online, w tym OneDrive;

– konfiguracja Skype for Business Online;

– konfiguracja programu Microsoft Intune;

– rozwiazywanie problemów z instalacją aplikacji logowania i logowania.

Kurs kończy się egzaminem w Autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym CERTIPORT, utworzonym w ZSP w Chojnie. Certiport to dostawca uznawanych na całym świecie certyfikacji w zakresie IT ( Information Technology). Współpracuje z partnerami z ponad 50  krajów na wszystkich kontynentach i jest obecny w ponad 12 tys. Ośrodków Szkoleniowych i Testowych na całym świecie. Ponad 10 mln użytkowników posiada jakikolwiek certyfikat Certiport.

Posiadacze certyfikatu są postrzegani przez pracodawców za osoby wyposażone w  podstawowy poziom umiejętności potrzebnych do wykorzystywania najnowszych technologii do osiągania celów biznesowych, zwiększania wydajności, poprawy dochodowości oraz zapewniania przewagi konkurencyjnej. Uzyskanie takiego certyfikatu, to  z  pewnością bardzo dobry początek przyszłej kariery zawodowej w branży IT.

mgr Kamila Góra