9.02.2021 r. przystąpiliśmy do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2021.

Akcja Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie przystąpił w dniu 9.02.2021 r. do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2021, który jest obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W ramach obchodów na zajęciach online zostały wykonane ulotki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Zajęcia online, kl. 2 BIp

Zajęcia online, kl. 2 Big

Ulotki wykonali uczniowie klas 1 i 2 liceum ogólnokształcącego, technikum zawodowego oraz branżowej szkoły I stopnia na zajęciach informatyki lub przedmiotach informatycznych.

Autor: Piotr Pośniak, klasa 2BIp

Autor: Juliusz Naruszewicz, klasa 1BI

Autor: Julia Górska, klasa 1b LO

Na godzinach wychowawczych odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń związanych z korzystania z Internetu.

mgr inż. Krzysztof Janik