9.03.2021 r. odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”.

XI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

9 marca 2021 r. odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”. W tym roku, ze względów na pandemię, konkurs został przeprowadzony online poprzez platformę edukacyjną Testportal. Organizatorem konkurs było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z  takimi renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego czy Uniwersytet Warszawski. Celem konkursu było utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii – poprzez dalsze rozwijanie ich  umiejętności. W tegorocznej edycji uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach konkursowych: „Adept”– uczniowie VII i VIII klasy szkoły podstawowej, „Junior”– uczniowie I klas szkół ponadpodstawowych oraz „Żak” – uczniowie II – IV klas szkół ponadpodstawowych.

W XI edycji „Alchemika” Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie reprezentowało 10 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu konkursowego składającego się z 30 zadań zamkniętych (1 punkt za każdą poprawną odpowiedź) oraz zadania opisowego (od 0 do 8 punktów). Uczniowie na rozwiązanie zadań mieli 45 minut. Prace oceni jury powołane przez patronów naukowych konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone do 30 kwietnia 2021 r. Na laureatów czekają cenne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy uczestnictwa.

Szkolny Organizator Konkursu

mgr inż. Justyna Sumara