9.10.2018 r. uczniowie klasy I a LO realizowali w ramach patronatu zajęcia dydaktyczne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zajęcia dydaktyczne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego

W dniu 9 października 2018 roku uczniowie klasy I a Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Było to pierwsze z cyklu siedmiu zaplanowanych spotkań na rok szkolny 2018/2019, w ramach realizacji podstawy programowej z podstaw prawa. Wykłady prowadziła Prodziekan ds. Studenckich dr Beata Kanarek.

Uczniowie klasy humanistyczno – prawnej poznali zagadnienia teoretyczne dotyczące aktów prawnych, źródeł prawa i strukturę normy prawnej. Brali udział w dyskusji dotyczącej omawianych zagadnień. Poznali rodzaje aktów normatywnych obowiązujących w Polsce. Dowiedzieli się o szczególnej roli Konstytucji. Poruszone zostały też zagadnienia dotyczące praw człowieka i obywatela. Wykład był prowadzony w sposób bardzo przystępny dla młodych humanistów, z ciekawym nawiązaniem do czasów współczesnych, w których żyjemy. Uczniowie przypomnieli sobie ważne wydarzenia z historii Polski i świata. Dygresyjny sposób przedstawienia ważnych i trudnych zagadnień z dziedziny prawa spowodował, że młodzież słuchała z zainteresowaniem.

Podczas przerw młodzież zwiedzała budynek wydziału. W salonie dyskusyjnym można było odpocząć i skorzystać ze zgromadzonej tam literatury podręcznej i czasopism. Była też okazja do zwiedzenia biblioteki, która pełni rolę centrum informacyjnego.

Młodzież spędziła czas na Wydziale Prawa i Administracji bardzo efektywnie, ponieważ nie polegało to tylko na pogłębianiu wiedzy teoretycznej, ale pozwoliło na zdobycie nowego doświadczenia obcowania z nauką, z tym co interesujące, nowe i intrygujące.

mgr Edyta Krupa – Nadolny