9.10.2018 r. wyniki konkursów plastycznych realizowanych w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.”

Znamy zwycięzców konkursów plastycznych ogłoszonych w ramach

projektu edukacyjnego „Godność. Wolność. Niepodległość.”

realizowanego

w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie!

W dniu 29 października 2018 r., podczas posiedzenia zespołu odpowiedzialnego za  realizację projektu edukacyjnego „Godność. Wolność. Niepodległość.”, komisja konkursowa w składzie: mgr Hanna Leszczyńska, mgr inż. Andżelika Szkuciak, mgr Rafał Kaliciak, mgr Gabriela Lasowska, mgr Kamila Góra, wyłoniła zwycięzców w konkursach plastycznych, realizowanych w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.” Uczniowie rywalizowali w następujących kategoriach:

– projekt muralu o tematyce niepodległościowej,

– plakat wykonany dowolną techniką – przedstawiający postać lub wydarzenie związane z  odzyskaniem niepodległości,

– ilustracja do kalendarza upamiętniająca najważniejsze wydarzenia i postaci związane z  odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Celem konkursów plastycznych było pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w  związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak również popularyzowanie wiedzy o Polsce Niepodległej wśród młodzieży szkolnej oraz motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych.

Komisja konkursowa po obejrzeniu i ocenie dwóch projektów muralu, dwudziestu sześciu plakatów, osiemdziesięciu pięciu projektów ilustracji do kalendarza, ustaliła wyniki konkursów.

W kategorii: projekt muralu o tematyce niepodległościowej, pierwsze miejsce zdobyła Kaja Nowak z klasy II b LO.

W kategorii: plakat wykonany dowolną techniką, przedstawiający postać lub wydarzenie związane z odzyskaniem niepodległości, pierwsze miejsce zdobyli ex aequo Sara Kierul i  Kaja Wąchała z klasy I d LO oraz Kaja Nowak z klasy II b LO.

W kategorii: ilustracja do kalendarza upamiętniająca najważniejsze wydarzenia związane z  odzyskaniem niepodległości, pierwsze miejsce zajęli ex aequo Ryszard Gruszczyński i  Jakub Kulik z klasy I TI oraz Aneta Kaczor z klasy IV TH.

Autorzy najlepszych prac wezmą udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy śladami Niepodległej. Oficjalne głoszenie wyników konkursów nastąpiło 5 listopada 2018 r.,  podczas debaty pt. „Czym dla ciebie jest wolność”. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na  zorganizowanej w szkole wystawie pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości.

mgr E. Krupa – Nadolny

mgr K. Mickiewicz – Bindas