9.10.2020 r. klasa 1 b LO z wychowawcą wzięła udział w wycieczce integracyjnej do Namyślina.

Wycieczka integracyjna kl. 1 b LO do Namyślina

9 października 2020 r. klasa 1 b LO o kierunku przyrodniczym z elementami kryminalistyki, wraz z wychowawcą, wzięła udział w wycieczce integracyjnej do Namyślina. Integracja odbyła się w formie aktywnej, na powierzchni 1 ha oddalonej 1,5 km od  miejscowości Namyślin i sąsiadującej z rzeką Myśla. Znajdują się na nim sztuczne, jak  i naturalne przeszkody, dzięki czemu uczniowie mogli poczuć się podczas gry w  paintballa – jak żołnierze na polu bitwy.

Po przebraniu się w mundury i ochraniacze, organizator przedstawił wszystkim zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas gry w paintballa.

Podczas pierwszej gry „2 drużyny – czyli pokaż kto tu rządzi” – dwa zespoły, składające się  z takiej samej liczby graczy, miały swoją bazę, z której rozpoczynały grę. Celem gry było wyeliminowanie wszystkich członków drużyny przeciwnej. Wygrywała drużyna, która zrobiła to jako pierwsza.

Celem drugiej gry „2 flagi – czyli zdobądź flagę przeciwnika”, było zdobycie flagi przeciwnika i przeniesienie jej do swojej bazy. Trafiony zawodnik kończył grę, a jeśli niósł flagę, zostawiał ją w miejscu, w którym został wyeliminowany.

Po zakończeniu wyczerpującej gry odbyło się ognisko. Wszyscy dobrze się bawili i na pewno lepiej się poznali.

wychowawca

mgr Agnieszka Pawlaczyk