9.11.2018 r. członkowie szkolnego Klubu Wolontariusza z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W TRZCIŃSKU – ZDROJU

W dniu 9 listopada 2018 r. członkowie szkolnego Klubu Wolontariusza po raz kolejny odwiedzili znajomych z Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju. Wizyta miała podwójną moc – zbliżające się urodziny Pani Danusi i Ogólnopolski Dzień Seniora!

Oczywiście, bez poczęstunku uroczystość odbyć się nie mogła! Gosia z klasy II TH upiekła babeczki, a ja przyniosłam domowe, pyszne ciasto czekoladowe!

Z okazji zbliżających się urodzin kochanej Pani Danusi zostały wręczone upominki – miś i  piękna karta urodzinowa. Potem – już przy wspólnym stole – razem z naszymi znajomymi, rozmawialiśmy, delektując się naszymi wypiekami.

Dziadkowie i babcie opowiadali nam o swoich szkolnych czasach, niekoniecznie zawsze dobrych momentach, mówili o nauczycielach i uczniach. Tematów było wiele, dowiadywaliśmy się nawet, jakie gusta muzyczne mają seniorzy! Okazało się, że słuchają też  współczesnej muzyki rozrywkowej i doskonale znane są im nazwiska młodych wykonawców.

Z przyjemnością słuchaliśmy wspomnień tak naprawdę obcych nam ludzi, lecz bliskich naszym sercom. Z każdą kolejną chwilą coraz bardziej docenialiśmy to, że to akurat nam ci  ludzie uchylili rąbka swego życia. Słuchając historii o surowym wychowaniu szkolnym w  dawnych czasach, jesteśmy wdzięczni za to, co mamy dziś. Wniosek sam się nasuwa – należy cieszyć się z tego, co mamy. Nie chodzi już nawet o sytuację szkolną w dzisiejszych czasach. Chodzi o docenienie tego, że urodziny, święta, walentynki, etc. możemy spędzić w  gronie bliskich, z osobami, które kochamy.

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej – jestem pewna – oddaliby wszystko, by choć chwilę spędzić z rodziną. Nie jesteśmy związani więzami krwi, ale staramy się być jak najbliżej, fizycznie i emocjonalnie, aby ci wyjątkowi ludzie nie czuli się samotni. W święta, urodziny chcemy po prostu być.

Laura, klasa II c LO