9.11.2018 r. uczniowie kl. III c LO uczestniczyli w Szczecinie w obchodach 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udział kl. III c LO w obchodach 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 r., na zaproszenie rady Osiedla Słoneczne oraz 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie, reprezentacja kadetów klasy III c LO wzięła udział w  uroczystych obchodach 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym dniu pod pomnikiem Niepodległości zebrały się władze miasta, okoliczni mieszkańcy, uczniowie, a także żołnierze reprezentujący 5 Pułk Inżynieryjny – będący współgospodarzem uroczystości.

Uroczystości rozpoczęły się od uroczystego apelu, po którym nastąpiły przemówienia, w  których głównym prezentowanym wątkiem były wydarzenia historyczne, związane z  odzyskaniem niepodległości.

Nastąpiło także uroczyste złożenie kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, gdzie wartę wystawiła jednostka z Podjuch.

Święto stało się także okazją do uhonorowania najlepszych żołnierzy jednostki, którzy otrzymali awanse na wyższe stopnie. Przygotowano defiladę zgromadzonych pododdziałów przed trybuną honorową. Odbyła się także modlitwa za poległych oraz pomyślność Ojczyzny.

Zgromadzeni mogli również obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego.

mgr Marek Bednarz