9 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 3TI przystąpili do egzaminu IT Essentials: PC Hardware and Software.

Egzamin IT Essentials: PC Hardware and Software

Uczniowie Technikum Zawodowego w zawodzie technik informatyk  w roku szk. 2016/2017 przystąpili do kursu IT Essentials: PC Hardware and Software.

Kurs IT Essentials obejmuje podstawy z zakresu sprzętu i oprogramowania komputerowego, a także zaawansowane pojęcia takie jak bezpieczeństwo, tworzenie sieci i odpowiedzialność profesjonalnego informatyka. Jest on zaprojektowany dla uczniów pragnących rozpocząć karierę w ICT i tych, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę na temat działania komputera.

Uczniowie wykorzystywali oprogramowanie specjalistyczne typu:

– IT Essentials Virtual Desktop – symulacja montażu i demontażu komputera typu Desktop,

– IT Essentials Virtual Laptop – symulacja montażu i demontażu Laptopa,

– CISCO Packet Tracert – symulacja sieci komputerowych.

Kurs CISCO IT Essentials: Sprzęt i oprogramowanie komputerów PC był realizowany w 12 działach tematycznych:

– Wstęp do komputera osobistego

– Procedury laboratoryjne i stosowanie narzędzi

– Montaż komputera

– Omówienie konserwacji profilaktycznej

– Systemy operacyjne

– Sieci

– Laptopy

– Urządzenia mobilne

– Drukarki

– Bezpieczeństwo

– Profesjonalista IT

– Zaawansowane rozwiązywanie problemów

9 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 3TI przystąpili do egzaminu IT Essentials: PC Hardware and Software. Po zdanym egzaminie otrzymali Certyfikat ukończenia kursu.

mgr Kamila Góra