Klub Europejski Douzelage 2008/2009

W naszej szkole od 1 września 2006 roku działa Klub Europejski Douzelage, którego opiekunem jest nauczyciel języka angielskiego pan Janusz Cezary Salamończyk, który również sprawuje funkcję przewodniczącego chojeńskiego Stowarzyszenia Douzelage.
Klub ten skupia zarówno młodzież z technikum jak i liceum oraz prowadzi działania, których celem jest promowanie obywatelstwa europejskiego oraz zacieśnienie więzi edukacyjnych, ekonomicznych, turystycznych, sportowych i kulturalnych pomiędzy uczniami. Działania te odbywają się poprzez nawiązywanie kontaktów ze szkołami i nieformalnymi organizacjami młodzieżowymi z krajów Unii Europejskiej.
  Wśród podejmowanych przez Klub Europejski Douzelage działań jest m.in. organizowanie międzynarodowych wymian uczniów, organizowanie wystaw, przedstawień muzycznych i teatralnych oraz imprez sportowych.  Klub daje szansę młodym ludziom do spotkań z rówieśnikami z zagranicy, a także do likwidowania barier językowo-kulturowych i rozwijania umiejętności językowych.

Prezentacja – Klub Europejski Douzelage

Rok 2008/2009

Festiwal Programu Comenius

Wizyta gości ze Szwecji w Domu Dziecka