Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki działa w naszej szkole od września 2017 r. w ramach kół zainteresowań. Program klubu realizowany jest zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami młodzieży. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w Bibliotece szkolnej lub w innym miejscu w razie udziału w imprezach odbywających się poza terenem szkoły.

Celem spotkań jest wykreowanie mody na czytanie, kształtowanie umiejętności interpretacji czytanego tekstu a przede wszystkim czerpania przyjemności płynących z lektury. Założenia klubu to nie tylko czytanie i dyskusje na temat książek, ale także inne działania takie jak:  udział w życiu literackim, spotkania autorskie, warsztaty czytelnicze, promocja współczesnej literatury polskiej i obcej oraz przybliżanie sylwetek pisarzy.
Dyskusyjny Klub Książek to doskonały sposób na poznanie nowych znajomych oraz świetna zabawa dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach oraz dzielić się wrażeniami z przeczytanej lektury.

Główne działania Dyskusyjnego Klubu Książki:

1. Kształtowanie postaw czytelniczych młodzieży, poprzez promowanie współczesnej literatury i kultury polskiej wśród lokalnej społeczności,
  2. Popularyzacja książki i czytelnictwa poprzez wspólne czytanie oraz dyskusje na temat przeczytanych tekstów,
  3. Udział w życiu literackim: spotkania autorskie, warsztaty czytelnicze i literackie,
  4. Organizacja oraz udział w akcjach czytelniczych,
  5. Podnoszenie rangi czytelnictwa i książki wobec innych konkurencyjnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Opiekunami Dyskusyjnego Klubu Książki są Hanna Leszczyńska, Gabriela Lasowska.

Członkowie:

1. Anders Kornelia II b
  2. Cacek Julia III TH
  3. Czarnota Piotr I TŻ
  4. Jakubowska Daria IV TB
  5. Korzeniewska Angela III TH
  6. Laskowska Zuzanna I b
  7. Pisanko Kamila I d
  8. Oleszczuk Katarzyna III TH
  9. Wiśniewska Zuzanna II c

Lubisz czytać, dzielić się wrażeniami, miło spędzać czas i spotykać się ludźmi-przyjdź do nas, zobacz i zostań. Wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się refleksjami   o przeczytanej książce serdecznie zapraszamy do naszego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Działalność w roku szk. 2017/2018

14.11.2017 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką p. Agnieszką Lingas-Łoniewską. [więcej]

28.11.2017 r. wzięliśmy udział w II edycji akcji „Młodzieży czytanie” w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. [więcej]

24.11.2017 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki wzięli udział w promocji IX tomu Rocznika Chojeńskiego. [więcej]