Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki działa w naszej szkole od września 2017 r. w ramach kół zainteresowań. Program klubu realizowany jest zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami młodzieży. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w Bibliotece szkolnej lub w innym miejscu w razie udziału w imprezach odbywających się poza terenem szkoły.

Celem spotkań jest wykreowanie mody na czytanie, kształtowanie umiejętności interpretacji czytanego tekstu a przede wszystkim czerpania przyjemności płynących z lektury. Założenia klubu to nie tylko czytanie i dyskusje na temat książek, ale także inne działania takie jak:  udział w życiu literackim, spotkania autorskie, warsztaty czytelnicze, promocja współczesnej literatury polskiej i obcej oraz przybliżanie sylwetek pisarzy.
Dyskusyjny Klub Książek to doskonały sposób na poznanie nowych znajomych oraz świetna zabawa dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach oraz dzielić się wrażeniami z przeczytanej lektury.

Główne działania Dyskusyjnego Klubu Książki:

  1. Kształtowanie postaw czytelniczych młodzieży, poprzez promowanie współczesnej literatury i kultury polskiej wśród lokalnej społeczności,
  2. Popularyzacja książki i czytelnictwa poprzez wspólne czytanie oraz dyskusje na temat przeczytanych tekstów,
  3. Udział w życiu literackim: spotkania autorskie, warsztaty czytelnicze i literackie,
  4. Organizacja oraz udział w akcjach czytelniczych,
  5. Podnoszenie rangi czytelnictwa i książki wobec innych konkurencyjnych sposobów spędzania wolnego czasu.

 

Opiekunami Dyskusyjnego Klubu Książki są Hanna Leszczyńska, Gabriela Lasowska.

 

 

Lubisz czytać, dzielić się wrażeniami, miło spędzać czas i spotykać się ludźmi-przyjdź do nas, zobacz i zostań. Wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się refleksjami   o przeczytanej książce serdecznie zapraszamy do naszego Dyskusyjnego Klubu Książki.

 Plan pracy Dyskusyjnego Klubu Książki [więcej]

Działalność w roku szk. 2022/2023

 7.06.2023 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” [więcej]

 12.05.2023 r. w bibliotece szkolnej odbyła się XV Sztafeta Literacka. [więcej]

26.11.2022 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki wzięli udział w „Baśnioterapii” z Dominiką Ostałowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie. [więcej]

 16.11.2022 r. Aleksandra Kozak, Antonina Łętowska, Roksana Szurgocińska oraz Nikola Neugebauer z klasy 1 a LO wzięły udział w VI edycji akcji „Młodzieży czytanie” w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. [więcej]

 10.2022 r. w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyły się wystawy plakatów oraz zakładek promujących czytelnictwo. [więcej]

 10.10.2022 r. odbyła się akcja „Czytanie drzewom”. [więcej]

***

 Dyskusyjny Klub Książki w roku szk. 2019/2020

 Dyskusyjny Klub Książki w roku szk. 2017/2018

linki

galeria